Načitavam

A-tímAktualityZ Bratislavy vezieme tri body a zaistené play-off

18. February 2024

EXEL Snipers Bratislava – FaBK ATU Košice 7:11 (2:6, 2:3, 3:2)

V rámci 20. kola sme do hlavného mesta republiky cestovali s cieľom zvíťaziť a definitívne si tak zaistiť svoju miestenku do play-off. Na pôde Snipers sme predviedli výbornú prvú tretinu, ktorú sme vyhrali o štyri góly. Druhé dejstvo sa kvôli veľkému počtu trestných minút odohralo viac v nerovnovážnom počte hráčov, no aj napriek tomu sme do kabín išli s pohodlným päťgólovým vedením.

Do tretej tretiny sme vstúpili aj so zmenou v bránkovisku, do svojej prvej extraligovej tretiny nastúpil brankár Róbert Hamrák, ktorý vystriedal Petra Bretza. Dve chyby v zadných radoch vrátili Snipers do zápasu, no gól Navrátila v oslabení na 6:10 vrátil trochu pokoja. Domáci si ešte vykresali iskierku nádeje necelých sedem minút pred koncom zápasu, no výhru sme si už dokázali ustrážiť. Bola to zároveň naša tretia výhra v rade na ihrisku súpera a takto sme si definitívne zabezpečili účasť vo vyraďovacej časti sezóny.

Góly: 10. Nikulin (Sedliak), 18. Vrábel (Pauhof), 26. Vránek (Vrábel), 32. Vrábel (Hrušovský), 46. Vránek (Vrábel), 53. Vránek (Vrábel) – 4. Németh (Čonka-Skyba), 6. Navrátil, 10. Pázsiczký (Dragoň), 13. Bezeg P. (Feňo), 17. Bezeg T. (Bezeg P.), 19. Čonka-Skyba (Németh), 25. Kročko (Čonka-Skyba), 31. Olekšák (Pázsiczký), 37. Čonka-Skyba (Talarovič), 50. Navrátil (Talarovič), 60. Bednárik (Olekšák)

Zostava ATU: Bretz (Hamrák) – Németh, Talarovič, Bezeg P., Frivaldský, Valent, Dragoň – Navrátil, Kročko, Čonka-Skyba – Bernát, Bezeg T., Feňo – Bednárik, Pázsiczký, Olekšák

rozhodovali: Jakub Kučera – Ján Žubor; vylúčení: 2:8; presilovky: 3:1; oslabenia: 0:2; divákov: 52

Hlasy po zápase:

Filip Čonka-Skyba (kapitán ATU) – „Snipers neboli takticky dobre pripravení, vybehli na nás s “pressingom”, ktorý mal množstvo medzier. Ak by sme boli ešte o niečo chladnejší v hlavách zápas by sme dotiahli do víťazného konca s oveľa väčším gólovým rozdielom. Stále doplácame aj na vylúčenia ktorých máme množstvo, strácame kopu síl a z toho plynu ďalšie chyby, kedy inkasujeme zbytočne góly. Pozitívne bolo zapojenie do hry nových juniorov, ktorí zbierajú cenne skúsenosti. U hráčov, ktorí trénujú aj individuálne je vidieť veľký rozdiel, z čoho sa osobne, veľmi teším a v play-off to bude veľmi dôležité.

Copyright © 2024 ATU KOŠICE | Created by: Peter Vaňo