„Zemiaková“ SALMING EXTRALIGA 2013/2014

Spolu s koncom extraligovej sezóny by sme si dovolili krátke zhrnutie. Na začiatku našej cesty sme museli prekonávať rôzne prekážky, ktoré vznikli odchodom dôležitých hráčov do ČR či už za štúdiom, alebo florbalom. Prvých 6 stretnutí základnej časti nám prinieslo nie príliš lichotivú bilanciu, ktorá znamenala 3 výhry a 3 prehry na našom konte. Postupne sme sa dávali dokopy či už herne, alebo ľudsky a dôležité zápasy s Prešovom resp. Sabinovom sme dokázali úspešne zvládnuť a rozhodli sme sa bojovať o popredné priečky. Nasledovalo košické derby, v ktorom nás Florko dokázalo po vyše piatich rokoch čakania poraziť. Aj, keď sme mali vďaka tejto porážke posmutnejšie vianočné sviatky, tak druhú polovicu sezóny sme odštartovali vo veľkom štýle. Až do posledného zápasu základnej časti s Florkom sme prehrali iba jediný duel s Hurikánom Bratislava. Veľkú zásluhu na úspešnom ťažení mali okrem stabilných opôr aj „českí“ navrátilci Gál, Szabo a brankár Turek. V poslednom kole základnej časti sme premárnili šancu na druhé miesto v tabuľke a prehra nás posunula až na 5.miesto. Playoff série sme si už zrekapitulovali a nám teda ostala neslávna zemiaková medaila v podobe 4.miestaSALMING extralige.

 

Ako prekvapenie sezóny môžeme jednoznačne hodnotiť defenzívne výkony Veselovského, ktorý neskôr prebral aj kapitánsku pásku a bol stabilným obranným pilierom počas celého ročníka. Nezabúdajme ani na druhého brankára Lemesányiho, ktorý bol hodený do rieky ATU a predovšetkým v úvode sezóny ako nováčik preplával úspešne mnohými zápasmi. V obrane štandardne dobre a zodpovedne zahrali Hostinský, Dudovič, Šefčík, v playoff nestarnúci Živčák, ale aj mladé ucho Talarovič ukázal potenciál. V ofenzíve vynikal Halás, ktorý sa stal zaslúžene najproduktívnejším hráčom mužstva, ale skvele mu sekundoval kolega z útoku Kerekeš, ktorý ho zásoboval prihrávkami počas celej sezóny a stal sa najlepším nahrávačom tímu. Ľavý krídelník Pelegrin ožil najmä v druhej polovici sezóny, keď dokázal skórovať v každom stretnutí a so 40 gólmi bol druhým najlepším strelcom mužstva. Univerzál Kročko odohral väčšinu sezóny na poste centra a tejto úlohy sa zhostil najlepšie ako vedel, keď preukázal svoj prehľad na ihrisku. Pred playoff doplnil mužstvo Spišák, ktorý postupne veľmi dobre zapadol do prvých dvoch útokov a predovšetkým výbornými prihrávkami zásoboval spoluhráčov v rozhodujúcich chvíľach zápasov. Mladíci ChudinaČonka dostávali počas celej sezóny priestor na to, aby nazbierali čo najviac skúseností a môžeme len konštatovať, že so svojou šancou neprohŕdli a v nasledujúcich rokoch budú určite patriť medzi opory mužstva. Netreba zabudnúť, ale práve naopak treba vyzdvihnúť prácu prezidenta klubu Juraja Dudoviča a trénera Mareka Onderka, ktorí sa obetovali pre tento tím počas celého ročníka SALMING extraligy a hlavne vďaka nim sme sa dokázali dostať medzi 4 najlepšie tímy na slovenskej florbalovej mape. Taktiež chceme pogratulovať chlapcom (Turek, Dudovič, Gál, Pelegrin a Halás), ktorí sa dostali do reprezentácie SR a vo výbere trénera Ságu, ktorí sa tento rok prebojoval na MS do Švédska robili dobré meno nie len Slovensku, ale aj nášmu klubu.

 

V samotnom závere by sme sa chceli poďakovať predovšetkým všetkým fanúšikom ATU Košice, ktorí nás hnali neustále vpred počas celej sezóny a boli našou oporou v hľadisku. VÁM PATRÍ JEDNO VEĽKÉ ĎAKUJEM(e) !!!