V úvode SALMING Extraligy 3 bodový zápis

ATU Košice vs. FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 3:5 /1:3, 0:1, 2:1/

 

V prvom zápase sezóny 2014/2015 sme v SALMING Extralige privítali na domácej palubovke vicemajstra zo Žiliny. Na úvodné zápasy o body sme nastúpili bez Pelegrina, ktorý utrpel počas týždňa tržné poranenie na ruke, ale na ďalšie zápasy by už mal byť novému trénerovi Bučkovi k dispozícii. V zostave sa predstavili aj nováčikovia v drese ATU: útočníci Daru a Ujhelyi, obranca Ferenc a brankár Palko. Začiatok zápasu vyšiel lepšie hosťom, keď sa nahodenou strelou dostali do vedenia, (0:1). V presilovke sme však zásluhou Chudinu dokázali vyrovnať, (1:1). Mrzieť nás môže situácia, ktorá nás v konečnom dôsledku aj stála body, keď Čonka nešťastne trafil protihráča vysokou hokejkou do tváre za čo inkasoval 5 minútový trest a ponúknutú presilovku hostia dokonale využili a odskočili na rozdiel dvoch gólov, (1:3). V druhej tretine nastal mierny útlm, v ktorom však slabšiu chvíľku v našom obrannom pásme využil súper na strelenie ďalšieho gólu, (1:4). V poslednom dejstve vykresal iskierku nádeje po nacvičenom presilovkom signále Halás, (2:4). Po zbytočnom faule sme hrali opäť v oslabení a v samotnom závere žilinskej presilovky sme inkasovali ďalší gól do našej siete, (2:5). Následne ešte korigoval Kerekeš, ale v poslednej 10 minútovke sme nedokázali nazbierať dostatok síl, aby sme skóre dotiahli, a tak sa súper tešil po výsledku (3:5) z troch bodov.

 

Góly & asistencie: Chudina (Ujhelyi), Halás (Veselovský), Kerekeš (Veselovský)

 

Zostava: Turek (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Pažák - Kerekeš - Halás, Šefčík - Kročko - Ujhelyi - Chudina - Čonka, Daru - Ferenc, Palko (G)

 

Vyjadrenie po zápase (Peter Veselovský #97): V zápase s vicemajstrom sme začali aktívne, no pribrzdilo nás 5 minútové oslabenie, v ktorom sme inkasovali 2 góly. Potom sme síce využili dve presilové hry, čo je pozitívne, no manko sme už napriek vyrovnanému priebehu zápasu a množstu príležitostí zmazať nedokázali.

 

 

ATU Košice vs. TJA-FbO Nižná 10:1 /3:0, 4:0, 3:1/

 

Druhý zápas priniesol v kabíne ATU gólové hody, ale všetko mohol byť inak. V dnešnom zápase okrem Pelegrina absentoval aj z osobných dôvodov Ujhelyi a naopak do zostavy naskočil mladík Talarovič. V úvodnej 10 minútovke rozhodcovia neuznali nováčikovi z Nižnej dva góly, ktoré však boli na hranici priestupku. Po vlažnom začiatku sme ponúknutú možnosť zápasového reštartu dokázali dokonale využiť a sériou troch gólov sme súperovi odskočili, (3:0). Druhá tretina bola z našej strany veľmi solídna, keď sme po pekných kombináciach ovládli hru a pridali ďalšie štyri presné zásahy, (7:0). V záverečnej dvadsaťminútovke to už bolo o desať, keď sme po zbytočnej chybe dovolili hosťom kozmetickú a zároveň konečnú bodku za zápasom, (10:1).

 

Góly & asistencie: Pažák (Kerekeš), Halás (Pažák), Čonka (Ferenc), Ferenc (Kročko), Halás (Pažák), Šefčík (Čonka), Halás (Pažák), Chudina (Čonka), Kerekeš (Halás), Chudina (Kročko)

 

Zostava: Turek (G) / od 36. min. Palko (G) - Veselovský (od 41. min. Talarovič)  - Dudovič (C) - Pažák (od 41. min. Daru) - Kerekeš - Halás, Šefčík - Ferenc - Kročko - Chudina - Čonka

 

Vyjadrenie po zápase (Peter Veselovský #97): V zápase s nováčikom sme nemysleli na nič iné ako tri body. Od začiatku zápasu Nižná v podstate vyčkávala a bránila s piatimi hráčmi na polovici ihriska. My sme využili svoje skúsenosti a ovládli zápas. Výborne nás podržali obaja brankári, škoda inkasovaného gólu v závere stretnutia.

 

Už o dva týždne nastúpime opäť doma, keď si sily zmeráme so Sabinovom (SOBOTA, 17:00) a Prešovom (NEDEĽA, 10:30), tak vás srdečne všetkých pozývame do hľadiska a zároveň ďakujeme za prejavenú dôveru.