Rozhovor so Samuelom Kerekešom: „Dopredu môžeš, dozadu musíš.“

Večne usmiaty, pohodový, ochotný vždy pomôcť a poradiť. V mladšom veku sa častokrát nevedel zmestiť do kože a vystrájal vždy a všade, aby napokon podrástol a utriedil si svoje hodnoty a priority. Momentálne jeden z najvyťažovanejších hráčov, ktorý pomáha nielen na ihrisku, ale aj v štruktúrach klubu. Už niekoľko sezón úspešne trénuje a venuje sa mládeži v ATU. Spoznajte útočníka ATU Košice, ktorý je obľúbený nielen medzi spoluhráčmi, ale aj medzi domácimi fanúšikmi, predstavujeme Samuela Kerekeša.

 

Kto a kedy ťa priviedol k florbalu?

V roku 2006 sme sa kamarátom Vilom Ševcom išli pozrieť na jeho trénera - Majčiho Hotovčina na zápas do košického Cassosportu. V tom období som dostal od rodinného známeho florbalovú hokejku, tak som si ju zobral len tak na ten zápas. Medzi tretinami sme si s Vilom strieľali na bránku, no a vtedy som spoznal pána Dudoviča, ktorý prišiel za nami a ponúkol nám trénovať v ATU, a tak to začalo.

 

Aký je tvoj športový a florbalový vzor?

Nemám nejaký vzor, ale veľmi sa mi páčia technickí hráči ako Rasmus Enström, Alexander Rudd alebo Kim Nilsson, ktorí patria ku svetovej špičke.

 

Aké sú tvoje a tímové ciele do aktuálnej sezóny?

Máme veľmi dobré mladé družstvo plné srdciarov a ambícií, no a osobne mám vysoké ciele na túto sezónu, dokonca až na medailové pozície.

 

Momentálne hráš na pozícii centra, kto je podľa teba najlepší center v SALMING Extralige v prebiehajúcom ročníku?

Na poste centra hrám prvý rok, a keďže sme nemali ešte veľa zápasov, tak som si nestihol nejak všímať centrov z iných klubov, no i tak pre mňa najlepším centrom čo kedy hral mužskú extraligu bude Luky Řezanina.

 

V ktorom slovenskom tíme by si chcel hrať okrem ATU Košice?

Nikde nie sú takí srdciari a taká partia ako v ATU. Takže určite v žiadnom inom by som momentálne nechcel hrať.

 

V ktorom meste sú najlepší fanúšikovia?

V Stupave je vždy super burácajúca atmosféra, ale nič nemá na našich domácich fanúšikov, ktorí nás podporujú v každom jednom zápase a tlačia nás vpred.

 

Opíš dvoma vetami čo pre teba a tvojich spoluhráčov znamená derby ATU vs. FLORKO?

Je to vlastne bitka o Košice. Každý z hráčov si dátum toho zápasu pamätá hneď ako rozpis zápasov na sezónu uvidí. Každý z nás dáva do toho zápasu oveľa viac ako v iných zápasoch aj kvôli divákom, ktorých nechcú sklamať oba celky. Vždy je plná hala čo nakopne každého hráča a každý maká ešte viac a viac, aby nesklamal svojich blízkych a vrie to nie len na ihrisku, ale aj v hľadisku.

 

Tvoj najpamätnejší zápas v drese ATU aký si kedy odohral - zápas, na ktorý nikdy nezabudneš?

Určite to bude zápas mužov, kde už som hral v prvých dvoch formáciách a to zápas minulej sezóny proti ŠK 1.FBC Trenčín, keď sme v spomínanom Trenčíne po sobotňajšej prehre vo štvrťfinále playoff otočili stav série, no a v nedeľu to bol pre mňa najlepší zápas aký som odohral v drese ATU. Nezačali sme síce dobre, no hecli sme sa a v druhej tretine sme v priebehu 30 sekúnd dokázali streliť 3 rýchle góly, otočili sme stav zápasu a to ich položilo. Nakoniec sme tú sériu s nimi vyhrali. A práve na ten zápas nikdy nezabudnem.

 

Podarilo sa ti získať už niekoľko majstrovských titulov v mládežníckych kategóriách, ktorý bol pre teba najcennejší?

Mám ich 4, ale najcennejší bol prvý a to v sezóne 2009/2010, keď sme v Sabinove na Majstrovstvách Slovenska vyhrali titul v kategórii Starší žiaci. Všetko to boli chlapci v mojom veku, moji rovesníci. Boli sme tam neskutočná partia a s väčšinou to ťaháme v ATU až dodnes. Vyhrali sme tam všetky zápasy okrem jedného v skupine proti košickému tímu FBC GT12, ktorý skončil remízou. Bol to neskutočný pocit, keď sme vo finále porazili mestského rivala Florko Košice 5:1, a tak som získal môj prvý titul.

 

Vyber All Stars SALMING Extraligy 2014/2015: brankár, ľavý obranca, pravý obranca, ľavé krídlo, center a pravé krídlo?

B: Filip Konečný, ĽO: Peter Dudovič, PO: Michal Kročko, ĽK: Lukáš Miščík, C: Ján Komínek, PK: Filip Čonka.

 

V klube sa venuješ aj trénovaniu mládeže, máš nejaké trénerské sny, ktoré by si chcel dosiahnuť?

Hrať zápasy pod mojim vedením na obrovských turnajoch ako Gothia Cup alebo Prague Games by bol pre mňa určite splnený sen. Mládež v ATU je veľmi šikovná a dosť si zakladáme na technike, čiže niekedy, keď vidím na zápasoch ich brutálne kombinácie medzi sebou, tak som strašne hrdý na nich. Už im chýba len skromnosť niektorým, ale to príde vekom.

 

V roku 2013 sa konali MS juniorov a tebe finálna nominácia o vlások ušla. Myslíš, že si mohol na zrazoch širšieho výberu spraviť niečo lepšie-navyše, aby si sa na MS dostal?

Osobne som si repre zrazy užil, bola tam super partia, super tréneri, super prostredie, atmosféra, proste všetko. Jedinú chybu to malo a to, že mi tie dva zrazy, ktoré som absolvoval v Púchove a v Nitre vôbec nevyšli. Dostal som sa do zlej formácie hneď na prvom zraze, kde sa spoluhráč hneď na druhom tréningu zranil, čiže to bolo oveľa ťažšie. V tom období som to nezvládal psychicky ani fyzicky - kondične. Veľmi som preceňoval svoje sily a myslel si, že sa tam určite dostanem a to bola veľká chyba. Kým nemáte všetko správne usporiadané v hlave, tak ťažko sa môžete sústrediť. Do tréningov som nedával určite 100% nasadenie a viac menej som to odflákol, preto som sa tam nedostal. Mrzelo ma najviac to, že tam boli niektorí hráči čo si myslím, že neboli lepší a možno si to zaslúžili ešte menej ako ja a iróniou je, že dosť veľa hráčov z tej reprezentácie sa teraz už florbalu ani nevenuje. Ale nevadí mi, že som tam nebol, práve naopak ma to nakoplo a sezóna na to bola moja najlepšia v kariére.

 

Tento rozhovor si možno prečíta aj nejaký mladý florbalista. Čo je podľa teba kľúčové, ak niekto chce dosiahnuť na najvyššie športové - florbalové méty?

Nastaviť si priority, usporiadať si to v hlave, ísť si za svojim snom, neflákať tréningy, nevyhovárať sa a hlavne makať, makať a makať!!!

 

Prečo si si vybral práve číslo #28?

Narodil som sa 28.meho a to číslo bolo voľné, tak som si ho vybral. Nič viac v tom nie je.

 

Máš aj neflorbalové sny, ktoré by si si chcel splniť?

Byť úspešný v tom odbore, ktorý budem robiť a založiť si rodinu, to by mi úplne stačilo.

 

Aké sú tvoje obľúbené filmy alebo seriály?

Mám strašne veľa obľúbených filmov, no medzi top patria Divergent alebo Frozen Ground, či film Butler. Nenávidím horory a romantické filmy. Medzi seriály určite patria k najvyšším priečkam How I Met Your Mother a Big Bang Theory.

 

Fanúšičky bude určite zaujímať či máš priateľku?

Napíš mi, dozvieš sa. (úsmev)

 

Tvoje športové motto, ktorým sa snažíš riadiť?

Dopredu môžeš, dozadu musíš.

 

Aký najkrajší darček si vo svojom živote dostal?

To, že sú ľudia okolo mňa zdraví a v pohode je pre mňa najväčší dar a samozrejme, že som spoznal Michala Kročka. (smiech)

 

Priraď meno spoluhráča - charakteristika. Najväčší: A/ párty boy, B/ „klebetnica“, C/ rešpekt, D/ tichá voda - brehy myje, E/ medvedík čistotný, F/ bordelár, G/ papkáč, H/ svalovec, I/ facebookár, J/ hezoun.

A/ Dominik Turek,

B/ Ján Čechovič,

C/ Patrik Pelegrin,

D/ Dominik Németh,

E/ Peter Dudovič,

F/ kedysi to bol určite Adrián Szabo, ktorý bol vkuse so mnou na izbe, ale teraz je v Dánsku, kde hráva, takže terajší je určite Michal Kročko,

G/ Michal Chudina,

H/ samozrejme Samuel Kerekeš (smiech),

I/ Michal Pažák,

J/ náš šampónik Peter Veselovský.

 

Ďakujeme za rozhovor a prajeme skalo-pevné zdravie a víťazstvá či už v športe, alebo v živote!