Výkon a bojovnosť za 6, ale napokon iba 3 bratislavské body

VŠK FTVŠ Hurikán Bratislava vs. ATU Košice 2:1 /1:1, 0:0, 1:0/

Náš prvý trip v prebiehajúcej sezóne viedol do Bratislavy. Do zostavy trénera Bučka sa po zranení vrátil Pelegrin, a tak sme vycestovali v plnej sile. Úvodnú bitku o extraligové body zo západu sme odštartovali na pôde Hurikánu Bratislava. Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim florbalistom, keď sa po krížnej strele dostali do vedenia, (1:0). Naša odpoveď prišla tesne pred prestávkou, keď po nacvičenom signále dokázal presnou strelou vyrovnať Čonka, (1:1). Druhé dejstvo malo vyrovnaný priebeh, keď sa do gólových šancí dostávali oba celky iba sporadicky. V úvode tretej tretiny sme sa dostali do oslabenia, ktoré Hurikán dokázal potrestať a opäť viedol najtesnejším rozdielom, (2:1). Následne sme súpera dostávali čoraz častejšie pod tlak z čoho pramenilo veľké množstvo šancí na našej strane, ktoré sme však nedokázali využiť. Necelých 5 minút pred koncom stretnutia sme sa dostali do úniku, ktorý sme zakončovali gólovou strelou do poloprázdnej bránky domácich, ale proti bol súper, ktorý v malom bránkovisku loptičku zachytil a nedovoleným spôsobom zabránil vyrovnaniu. Zákrok ostal na prekvapenie všetkých prítomných nepotrestaný a my sme už ani pri záverečnej hre bez brankára nedokázali pretrvávajúci tlak premeniť na gólovú odpoveď, ktorá by znamenala zaslúžené predĺženie.

Góly & asistencie: Čonka (Kročko)

Zostava: Turek (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Pelegrin - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Kročko / Ferenc - Čonka / Ujhelyi - Chudina - Halás, Palko (G)

Vyjadrenie po zápase (tréner Róbert Bučko): Z našej strany veľmi dobrý výkon, bol som spokojný so všetkými chlapcami, každý makal tak ako mal a podal bojovný výkon. Súper využil z minima maximum a z 10 striel nám strelil dva góly, zatiaľ čo my z 25 striel len jeden. Teraz si dáme dobrú večeru, oddýchneme si a na zajtrajší zápas proti Lidu sa tešíme.

ŠK Lido Prírodovedec vs. ATU Košice 5:9 /0:7, 2:2, 3:0/

V zápase proti extraligovému navrátilcovi z Lida sa očakávali povinné tri body. Po prvých minútach oťukávania spustil 8 minútový gólový ohňostroj Pelegrin, ktorého postupne nasledovali Chudina, Pažák, Veselovský, Kerekeš, UjhelyiHalás, (0:7). V druhom dejstve sme začali prehnane kombinovať a voziť loptičku po celom ihrisku, a tak sme súperovi ponúkli možnosť na skórovanie. Po Pažákovej strele sme síce viedli už osemgólovým rozdielom, ale následne sa domáci 2x dokázali presadiť, (2:8). V poslednej minúte prostrednej časti hry zaznamenal posledný gól ATU v zápase Pelegrin, keď sa presadil po peknej spolupráci celej formácie, (2:9). Posledná dvadsaťminútovka priniesla na našej strane uspokojenie a Lido ponúknuté šance, ktoré pramenili z našej pasivity dokázalo využiť na strelenie troch gólov, ktoré však už nič nezmenili na tom, že si odvážame 3 body za víťazstvo (5:9).

Góly & asistencie: Pelegrin (Pažák), Chudina (Halás), Pažák (Pelegrin), Veselovský (Halás), Kerekeš (Pelegrin), Ujhelyi (Halás), Halás (Kročko), Pažák ( - ), Pelegrin (Kerekeš)

Zostava: Turek (G) / od 31. min. Palko (G)- Veselovský (od 21. min. Ferenc) - Dudovič (C) - Pelegrin - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Kročko - Čonka / Ujhelyi - Chudina - Halás

Vyjadrenie po zápase (Martin Ferenc #70): Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať, čo sa aj ukázalo v prvej tretine, keď sme strelili 7 gólov. Vedeli sme, že si tento náskok musíme udržať a nepoľaviť vo výkone. V druhej a tretej tretine to bola už vyrovnanejšia partia a hra sa prelínala z jednej strany na druhú. S výkonom musíme byť spokojný, môže nás mrzieť len nepozornosť a zbytočné 3 góly v tretej tretine a korekcia stavu na (5:9).

Už tento týždeň v sobotu 25.10.201417:30 sa v Hádzanárskej hale bude konať šláger Salming Extraligy a zároveň derby resp. bitka o Košice medzi FbO Florko Košice vs. ATU Košice. Srdečne pozývame všetkých fanúšikov na tento prestížny duel, v ktorom sa určite máte na čo tešiť. Tešíme sa na vás a vašu podporu v hľadisku!