ŠTVRŤFINÁLOVÁ jazda proti majstrovi z Trenčína

Štvrťfinálovú sériu proti Trenčínu sme odštartovali na súperovej palubovke, keďže po základnej časti nám patrila 5.priečka. O výhodu domáceho prostredia v playoff nás pripravil posledný zápas proti Florku, keď sme v rozhodujúcom meraní síl nezvládli menší tlak a napokon nás práve tento duel pripravil o cenný kov. Prvý zápas pod hradom Matúša Čáka sme premhrali predovšetkým hneď na začiatku, keď viacero hráčov nepremenilo svoje vyložené šance a domáci následne dvakrát udreli. Trenčania pridali aj tretí gól, po ktorom ovládli hru a nám dovolili len kozmetickú úpravu výsledku, keď sa nám podarilo využiť presilovku. Po 60 minútach nám ostali len oči pre plač, ale prehrali sme len bitku, vojna začala. Druhý zápas sme odštartovali pokropení živou vodou a nie len na ihrisku, ale predovšetkým na lavičke sa ukázal tím, ktorý chce svojho súpera pokoriť. Úvodné dejstvo sme síce prehrali o gól, ale spŕška troch gólov v priebehu minúty na začiatku druhej tretiny bola dokonalou vzpruhou pre celú našu lavičku. Od tejto chvíle sme v zápase po celý čas viedli a súper sa neústale doťahoval, ale ani pri záverečnej powerplay nedokázal prelomiť naše obranné hradby a stav série bol vyrovnaný. Tretí zápas v domácom prostredí sme síce nezačali najlepšie a opäť sme po 20 minútach prehrávali, ale približne v polovici duelu sme začali výborne kombinovať, čo sa podpísalo pod gólostroj v súperovej sieti, na ktorý už zverenci trénera Ságu nedokázali nájsť odpoveď. Štvrtý zápas bol počas celého priebehu vyrovnaný, ale predovšetkým psychická záťaž sa podpísala pod kŕčovitý výkon hostí v rozhodujúcich fázach hry a nám sa vďaka perfektnej diváckej podpore a hernej pohode podarila odplata za minulú sezónu a „Ságovcov“ sme vo štvrťfinále vyradili po štyroch zápasoch pomerom 1:3 na zápasy.

1. ŠK 1.FBC Trenčín vs. ATU Košice 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)

2. ŠK 1.FBC Trenčín vs. ATU Košice 8:9 (3:2, 2:4, 3:3)

3. ATU Košice vs. ŠK 1.FBC Trenčín 8:4 (0:1, 4:1, 4:2)

4. ATU Košice vs. ŠK 1.FBC Trenčín 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)

Meno: poč.záp. - góly + asistencie (body)

Kerekeš: 4z - 2g + 6a (8b)
Halás: 4z - 6g + 1a (7b)
Szabo: 4z - 6g + 1a (7b)