Spravodlivá remíza s kobylkami a nočná mora na Orave

FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina vs. ATU Košice 6:5 p.p. /1:3, 3:0, 1:2 - 1:0/

Po reprezentačnej prestávke sa naplno rozbehol kolotoč SALMING Extraligy a nás čakala cesta za súpermi, keď sme najprv zavítali na palubovku „kobyliek“ zo Žiliny a o deň neskôr nás hostil nováčik z Nižnej, ktorý si svoje domáce prostredie vytvoril v Tvrdošíne. Na výjazd boli trénerovi Bučkovi k dispozícii dve kompletné pätorky, ktoré chceli spoločne zabojovať o čo najlepšie výsledky a samozrejme ukradnúť čo najviac bodov do tabuľky. Výborne zvolená taktika proti Žiline začala prinášať svoju úrodu už hneď v úvode stretnutia, keď sme sa vďaka dvom gólom Čonku dostali do rýchleho vedenia, (0:2). Onedlho sa do streleckej listiny zapísal po dorážke aj Pažák a rozdiel bol už trojgólový, (0:3). Domáci však do konca prvej tretiny dokázali streliť kontaktný gól, a tak sme do kabín odchádzali s dvojgólovým vedením, (1:3). V prostrednej časti hry „kobylky“ začali postupne hrýzť a ovládli tempo zápasu, na ktoré sme nedokázali adekvátne zareagovať a výsledkom boli tri kúsky v našej sieti, (4:3). Tretie dejstvo najprv prinieslo ďalší žilinský gól, ale aj napriek tomu, že sme premrhali svoj náskok a inkasovali päťkrát v rade, tak sme dokázali nájsť dostatok síl, aby sme zásluhou presných zásahov HalásaKročka vyrovnali stav duelu, (5:5). Nasledovalo predĺženie, v ktorom sme po taktickom nedorozumení v našom pásme zbytočne inkasovali a darovali súperovi o bod navyše, (6:5 p.p.). Aj keď sme v nadstavenom čase síce padli, tak zápas mal jednoznačne prívlastok remízový a deľba bodov, z ktorej domáci vyťažili o jeden bod naviac bola spravodlivým rozuzlením florbalovej drámy.

Góly & asistencie: Čonka ( - ), Čonka (Kerekeš), Pažák (Halás), Halás ( - ), Kročko (Čonka)

Zostava: Turek (G) - Ferenc - Dudovič (C) - Pelegrin - Pažák - Halás, Šefčík - Kročko - Kerekeš - Chudina / Szabo - Čonka, Palko (G)

Vyjadrenie po zápase (Martin Ferenc #70): „Zápas so Žilinou sme začali veľmi dobre, myslím si, že nám k tomu pomohla dobrá taktika od trénera. Druhá tretina bola pre nás trochu smolná, keď sme zbytočnými chybami nechali Žilinčanov otočiť skóre stretnutia. V tretej tretine sme trpezlivým plnením taktiky vyrovnali skóre a myslím si, že zaslúžene sa dostali do predĺženia. Škoda gólu v predĺžení, lebo na nájazdy by sme určite uspeli my.

TJA-FbO Nižná vs. ATU Košice 12:3 /4:2, 6:0, 2:1/

Vypredaný stánok v Tvrdošíne, ktorý zapožičal svoju palubovku na domáce zápasy nováčikovi z Nižnej bol výbornou pozvánkou na atraktívny duel. Vysoká porážka Nižnej v Košiciach z úvodu sezóny predznamenávala kto by mal diktovať tón stretnutia. Opak bol však pravdou, keď sme po rýchlych brejkoch súpera hneď na začiatku dvakrát inkasovali, (2:0). Vďaka Pelegrinovi sme sa dotiahli, ale Nižná nabudená dvoma gólmi a hnaná vpred výborným publikom dostala krídla a pridala ďalšie dva presné zásahy, na ktoré sme však ešte dokázali nájsť aspoň slabú odpoveď, keď sa po signále presadil Pažák, (4:2). Domácich sme síce dostávali našim vysokým pressom pod tlak, ale nováčik dokázal vyťažiť z minima maximum a každý rýchly protiútok zakončil gólom v našej sieti. Našim brankárom, ktorí sa približne v polovici zápasu prestriedali sme vôbec nepomohli a po gólovej smršti v druhom dejstve sme prehrávali neskutočne zahanbujúcim spôsobom, (10:2). V poslednej dvadsaťminútovke sme sa ešte pokúsili zabojovať a zásluhou presilovkového gólu Pelegrina sme pridali náš posledný strelený gól, ktorý však zatienili ďalšie dva v našej svätyni, (12:3). Súperovi gratulujeme k predvedenému výkonu a zaslúženej výhre.

Góly & asistencie: Pelegrin (Halás), Pažák (Halás), Pelegrin (Kročko)

Zostava: Palko (G) / od 35. min.  Turek (G) - Ferenc - Dudovič (C) - Pelegrin - Pažák - Halás, Šefčík - Kročko - Kerekeš - Chudina / Szabo - Čonka

Vyjadrenie po zápase (Martin Ferenc #70): „Do zápasu sme išli s jednoznačným cieľom vyhrať. Nepodarilo sa. Bohužiaľ sú aj také zápasy, keď máte za zápas 30 striel, z toho niekoľko tutoviek do prázdnej brány a nepadne to tam. Súper hral agresívne, dohrával súboje a skoro všetko na čo siahol tak mu padlo do brány. Za celé mužstvo musím povedať, že sme bojovali až do konca, no neúspešne.

Po neúspešnom víkende, z ktorého sme si odniesli iba jeden bod za prehru v predĺžení nám neostáva nič iné iba zodvihnúť hlavy a s čistou mysľou sa naladiť opäť na víťaznú vlnu. Už na budúci víkend sa pokúsime odčiniť posledné zaváhania a proti Sabinovu resp. Prešovu budeme chcieť odštartovať florbalový rok 2015 víťazstvami. Držte nám palce a ďakujeme všetkým fanúšikom ATU Košice za podporu.