SEMIFINÁLOVÁ bitka o Košice pre Florko

Semifinálová séria proti Florku sľubovala dramatické zápolenie plné vyhrotených súbojov, pekných gólov, neuveriteľných zvratov, ale predovšetkým florbal, na ktorý sa mohli tešiť nie len košickí priaznivci, ale v prvých dvoch zápasoch aj všetci florbalisti na Slovensku vďaka internetovej televízii huste.tv. prvom zápase sme mali nastavenú taktiku, ktorá vychádzala predovšetkým zo zabezpečenej obrany a mala smerovať do rýchlych protiútokov. Opak bol však pravdou, keď sa náš systém ukázal ako voda na mlyn pre „domácich.“ Ústrednou postavou bol najmä brankár Konečný F., ktorý dokázal zneškodniť všetky naše strelecké pokusy a pripísal si čisté konto. Druhý zápas bol ako na divokej vode, keď sme po úvodnej siréne prehrávali dvojgólovým rozdielom a hneď na začiatku druhého dejstva sme inkasovali opäť, ale onedlho sme dokázali nájsť odpoveď vďaka dvom gólom a boli sme späť v hre. Posledná dvadsaťminútovka priniesla florbalovú drámu, keď sme sa najprv súperovi dokázali dvakrát gólovo vyrovnať, aby sme necelých 20 sekúnd pred koncom inkasovali z nenápadnej akcie, ktorá nás stála nie len piaty rozhodujúci zápas, ale možno aj celú sériu. Pred tretím zápasom visela vo vzduchu možnosť vypadnutia a to si nikto z nás nechcel pripustiť. Aktívnym a agresívnym pressingom sme Florko dostávali pod tlak počas celého zápasu a odmenou boli presilovky, ktoré vyplynuli z nervozity a zbytočných zákrokov „hostí.“ Po nešetrnom zákroku Dugasa na Gála sme dokázali využiť ponúknuté minúty v početnej výhode a po sérii troch gólov v presilovkách sme ovládli hru aj skóre. Nasledovala situácia, ktorá zmrazila všetkých prítomných v hale, keď po tvrdom súboji Majerník - Hostinský ostal druhý menovaný ležať nehybne na palubovke a po dlhých minútach čakania sanitka odniesla domáceho beka s vykĺbeným ramenom do nemocnice. Dovolíme si poznamenať, že tento zákrok nebol s úmyslom zákerne zraniť protihráča, ale nanešťastie Hostinský v danej sekunde nedokázal pohotovo reagovať. Hosťujúci Majerník sa zachoval čestne a po zápase sa telefonicky ospravedlnil. Viac ako 30 minút sa nehralo a z tejto nepríjemnej situácie dokázali vyťažiť „Blaškovci“ kontaktné góly, ktoré však v konečnom zúčtovaní nič nezmenili na fakte, že sme Florko prvýkrát v sezóne dokázali poraziť. Štvrtý zápas priniesol drámu iba počas prvej tretiny, keď sa šance striedali na oboch stranách, ale jednogólové manko sme v záverečných sekundách nedokázali zmazať a opečiatkovali sme iba pravú žrď. Hosťujúce Florko dokázalo v ďalšom priebehu zápasu využiť presilové hry, ktoré vyplynuli z našej nedisciplinovanosti a to nás pripravilo o možnosť gólovo sa dotiahnuť. Poslednú tretinu sezóny sme nezvládli v hlavách a chudobné dva góly boli slabou náplasťou na nevýrazný výkon, ktorý sme predviedli. Rozhodujúcim momentom celej série bol druhý zápas „vonku,“ kde sa lámal chlieb a práve tam sa zlomilo aj celé semifinále, v ktorom sme na Florko nestačili a prehrali 3:1 na zápasy.

1. FbO Florko Košice vs. ATU Košice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

2. FbO Florko Košice vs. ATU Košice 7:6 (4:2, 1:2, 2:2)

3. ATU Košice vs. FbO Florko Košice 9:7 (3:2, 2:2, 4:3)

4. ATU Košice vs. FbO Florko Košice 2:9 (0:1, 0:4, 2:4)

Meno: poč.záp. - góly + asistencie (body)

Halás: 4z - 2g + 4a (6b)
Gál: 4z - 3g + 2a (5b)
Pelegrin: 4z - 3g + 1a (4b)