Prvá bitka o Košice pre mladé pušky z ATU

FbO Florko Košice vs. ATU Košice 4:6 /3:1, 0:4, 1:1/

V rámci prípravy na novú sezónu sme sa s Florkom stretli už dvakrát a bilancia bola vyrovnaná 1:1. Od prestížneho a divácky atraktívneho derby sa očakával vyrovnaný priebeh, v ktorom o konečom zisku bodov bude rozhodovať každý centimeter ihriska. To sa samozrejme aj potvrdilo, keď už od úvodných minút to na ihrisku poriadne iskrilo. Do úvodného trháku sa dostali domáci, keď využili našu nekoncetrovanosť a v rozpätí troch minút udreli dvoma gólmi, (2:0). Nám sa však zásluhou Kročka podarilo vstreliť kontaktný gól a opäť sme sa dostali do zápasu, (2:1). O niekoľko minút však prišlo vytriezvenie, keď domáci využili zmätok v našom obrannom pásme a pridali už svoj tretí gól, (3:1). Do kabíny sme odchádzali s dvojgólovým mankom, ktoré sme však rozhodne chceli čo najskôr vymazať. V druhej tretine prišiel dokonalý obrat stretnutia, keď sa nám podarilo streliť až štyri presné zásahy a naopak ani raz sme neinkasovali, keď naša defenzíva a Turek v bráne odvádzali skvelú robotu. Do bitky o tri body najprv po nacvičenej štandardke zavelil Kerekeš, ktorého presná strela skončila v sieti, (3:2). V polovici zápasu sme vďaka Veselovského strele využili presilovú hru a zápas začínal od nuly, (3:3). Onedlho nás prvýkrát v zápase dostal do vedenia Pelegrin, ktorý sa najlepšie zorientoval na hranici veľkého bránkoviska, (3:4). Diváci nás hnali vpred a po rýchlom protiútoku sa im gólom odvďačil nováčik v drese ATU Ujhelyi, (3:5). V treťom dejstve súper z nariadeného trestného strieľania strelil veľmi dôležitý gól a vyrovnanie bolo čoraz bližšie, (4:5). Dve minúty pred koncom duelu sme išli do oslabovky, v ktorej Florko obliehalo našu svätyňu, ale chybu v rozohrávke potrestal a zápas definitívne zlomil Kerekeš, keď využil rýchly brejk, (4:6). Záver sme úspešne ustáli, a tak sme sa aspoň čiastočne revanšovali Florku za minuloročné vyradenie v semifinále playoff. Domácim sme ukradli naozaj cenné tri body, ktoré nás posunuli v tabuľke SALMING Extraligy o stupienok vyššie na 4. miesto, ale bodová hranica medzi 1. až 6.tym miestom je naozaj tenká a každý nasledujúci zápas je z hľadiska tabuľkového postavenia extrémne dôležitý.

Góly & asistencie: Kročko (Čonka), Kerekeš (Pelegrin), Veselovský (Dudovič), Pelegrin (Pažák), Ujhelyi (Halás), Kerekeš ( - )

Zostava: Turek (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Pelegrin - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Kročko - Čonka / Ujhelyi - Chudina - Halás, Ferenc, Palko (G)

Vyjadrenie po zápase (Michal Kročko #48): Dobrý zápas plný šancí na oboch stranách, aj keď by som povedal, že sme mali prevahu v hre. Súper bol kvalitný, no zápas dosť ovplyvnili rozhodcovia, ktorí sa v niektorých prípadoch dosť upískli. Som spokojný ako sme hrali a zatiaľ to je stále lepšie a lepšie a ideme ďalej.