Gradujúca forma pred playoff => 12/12

ATU Košice vs. FBC Predator Sabinov 6:3 /1:2,2:1,3:0/

V dohrávke 19.kola SALMING extraligy sme na domácej pôde privítali FBC Predator Sabinov. Úvodná tretina sa niesla v sabinovskom duchu, keď sa hostia dokázali 2x gólovo presadiť, ale našťastie sa nám podarilo vsietiť v poslednej minúte kontaktný gól, ktorý nás nakopol do ďalšieho priebehu. V prostrednom dejstve sme to boli práve my, kto prebral iniciatívu na ihrisku a dva rýchle góly nás posadili na koňa. Predátori dokázali vyťažiť z minima maximum, keď našu dominanciu a gólové nakopnutie dokázali veľmi rýchlo umlčať vyrovnávajúcim gólom ešte pred druhou sirénou. Tretia dvadsaťminútovka rozhodla o troch bodoch, ktoré sme si pripísali do tabuľky, keď sme súperovho gólmana dokázali ešte 2x prekonať a poslednú bodku sme pridali do prázdnej brány.

Góly & asistencie: Pelegrin (Spišák), Gál (Spišák), Pelegrin (Talarovič), Šefčík (Halás), Halás (Kerekeš), Kerekeš ( - )

ATU Košice vs. FBK Tvrdošín 7:2 /2:0,5:2,0:0/

Extraligové zápolenie proti definitívne vypadávajúcemu celku z Tvrdošína neprinieslo oku lahodiaci florbal, ale podstatné bolo, že sme súpera po nevydarenej prvej tretine dokázali gólovo prehrať a zlomiť odpor z úvodného dejstva. Mladíkom z Oravy sa podarilo síce 2x prekonať výborne chytajúceho Lemesányiho, ale to bolo z ich strany všetko a posledných dvadsať minúť sa už len dohrávalo a zápas sme úspešne dotiahli do víťazného konca.

Góly & asistencie: Čonka (Pelegrin), Gál (Pelegrin), Pelegrin (Gál), Halás (Kročko), Hostinský (Magic), Pelegrin (Gál), Szabo (Kerekeš)

ATU Košice vs. FBC Grasshoppers Žilina 3:2 /0:1,2:0,1:1/

Veľmi dôležitý zápas sme odohrali proti žilinským kobylkám z Grasshoppersu nakoľko práve tento duel mohol veľa napovedať o postavení pred playoff. Zápas sa od začiatku odohrával vo vysokom tempe a ako prví udreli hostia zo Žiliny. Následne sme v druhej tretine súperovi dokázali gólovo odskočiť, ale Žilinčania v poslednom dejstve vyrovnali skóre zápasu. Chlieb sa lámal 10 minút pred koncom duelu, keď sme dokázali gólovo udrieť a najtesnejší náskok sme si postrážili až do záverečného hvizdu.

Góly & asistencie: Pelegrin (Gál), Kerekeš (Halás), Kerekeš (Halás),

ATU Košice vs. FBC Mikuláš Prešov 3:2 /1:0,1:1,0:2/

Východniarske derby s Prešovom na ich domácej palubovke bolo určite prestížnym ťahákom 18.kola SALMING extraligy. Lepší vstup do zápasu zaznamenali domáci Prešovčania, ktorí po úvodných 20 minútach viedli tesným jednogólovým rozdielom. Nám sa podarilo vyrovnať, ale Prešov našiel na tento gól odpoveď po školáckej chybe v našej vlastnej presilovke a opäť viedli domáci florbalisti. Tri body pre náš tím zabezpečila 4 minúta tretej tretiny, keď sme najprv dokázali využiť presilovú situáciu a takmer vzápätí sme nahodenou strelou rozhodli zápas v náš prospech. Záver bol hektický, keď súper hral powerplay a my sme nedokázali streliť gól ani z trestného strieľania, ale to nič nezmenilo na fakte, že víťazstvo putuje do ATU.

Góly & asistencie: Gál (Kročko), Halás (Szabo), Pelegrin (Gál)

Zostava (vs. Sabinov, Tvrdošín, Žilina, Prešov): Turek (G) / Lemesányi (G) - Dudovič - Hostinský - Šefčík - Talarovič - Veselovský - Szabo - Kročko - Kerekeš - Halás - Pelegrin - Gál - Chudina - Čonka - Pažák - Spišák - Živčák - Magic

Posledné 4 zápasy znamenali pre náš tím plný bodový zisk a opäť sa potvrdilo, že domáce prostredie ŠH na Ostrovského ulici nám vyhovuje aj vďaka skvelým fanúšikom ATU. Do konca základnej časti ostáva odohrať ešte derby s Florkom, ktoré privítame 22.02.2014 o 16:30 na domácej palubovke a po zahanbujúcej prehre z prvého vzájomného zápasu máme nášmu súperovi čo vracať. Playoff klope na dvere a aktuálna 3.priečka je potešujúca a nám neostáva nič iné len túto pozíciu potvrdiť v poslednom zápase a vstúpiť do najdôležitejšej časti sezóny z najlepšej možnej pozície. Držte nám palce a príďte nás podporiť do hľadiska už najbližšiu sobotu na šláger posledného kola SALMING extraligy ATU vs. FLORKO.