Body sa rátajú, ale výkon nepotešil

ATU Košice vs. FBC Predator Sabinov 7:5 /2:3, 3:0, 2:2/

Séria domácich zápasov pokračovala duelom so Sabinovom. Hostia odštartovali sezónu oproti minulým ročníkom v oslabenej zostave, a tak sa papierovo očakávalo naše jednoznačné víťazstvo. Trénerovi Bučkovi boli k dispozícii takmer všetci hráči na súpiske okrem Pelegrina, ktorý po tržnom poranení na ruke dostal ešte na víkend od kormidelníka ATU voľno a priestor na doliečenie. Premiérovú nomináciu na zápas pocítili na vlastnej koži obranca Sajko, junior Németh a brankár Popovec. Úvod patril hosťom, keď sa pomerne rýchlo dostali do vedenia, ale vzápätí sme dokázali odpovedať zásluhou Kerekeša, (1:1). Následne Sabinov v tempe rozhodne nepoľavil, ale práve naopak 2x gólovo udrel, (1:3). V závere sme sa vďaka Šefčíkovi dotiahli na jednogólový rozdiel, (2:3). V druhom dejstve sme dostávali súpera postupne pod tlak, z ktorého pramenili postupne góly Pažáka, Ujhelyiho a Kročka, (5:3). Posledná tretina sa niesla vo vyrovnanom duchu, keď sme sa najprv odpútali po góloch Čonku a Ujhelyiho na štvorgólový rozdiel, aby sme v úplnom závere zbytočne stratili koncentráciu a 2x inkasovali. Posledná minúta zmenu skóre nepriniesla, a tak 3 body ostali doma.

Góly & asistencie: Kerekeš (Pažák), Šefčík (Kročko), Pažák (Dudovič), Ujhelyi (Kerekeš), Kročko (Šefčík), Čonka (Kerekeš), Ujhelyi (Kerekeš)

Zostava: Turek (G) od 50. min. Popovec (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Ujhelyi - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Kročko - Čonka - Chudina - Halás, Talarovič - Németh - Sajko

Vyjadrenie po zápase (Filip Čonka #88): Sabinov súper, ktorého sme viac menej na začiatku podcenili, a tak to aj vyzeralo, keď sme po prvej tretine prehrávali (2:3). Pred druhou tretinou sme si v šatni povedali, že začneme behať a vyzeralo to lepšie, keďže sme dokázali druhú tretinu vyhrať (3:0). Tretia tretina bola už v našej réžii, aj keď podľa výsledku to tak nevyzeralo.

ATU Košice vs. FBC Mikuláš Prešov 6:5 p.p. /1:4, 1:1, 3:0/

V druhom domácom vystúpení sme na svojej palubovke privítali susedov z Prešova. Tesne pred zápasom vypadol zo zostavy Chudina, ktorého na rozcvičke obmedzovalo ešte zranenie, ktoré utrpel v zápase proti Sabinovu. Začiatok zápasu sme absolútne nezachytili a hostia nás v úvodnej 10 minútovke zvalcovali, (0:4). Do konca prvej tretiny sme zásluhou Halása zaznamenali dôležitý kontaktný gól, (1:4). Druhá dvadsaťminútovka bola z našej strany oveľa lepšia, aj keď paradoxne po našom tlaku súper strelil gól, (1:5). Vďaka Pažákovi sme opäť znížili a bolo otázkou času kedy sa nám podarí pridať ďalšie presné zásahy, (2:5). Posledná tretina sa niesla v našej réžii, keď sme v priebehu 10 minút dokázali vyrovnať vďaka gólovým strelám Kerekeša, Pažáka a Halása, (5:5). Zo záverečného obliehania a tlaku v súperovej tretine sme nedokázali vyťažiť rozhodujúci gól, a tak nasledovalo predĺženie. Po troch minútach sa k slovu dostal obranca Veselovský, ktorý po dravom prieniku dokázal prepasírovať loptičku do súperovej siete a zabezpečil nielen naše víťazstvo a dva body do tabuľky, ale dokonale oslávil rozhodujúcim gólom aj svoje narodeniny, (6:5 p.p.).

Góly & asistencie: Halás (Kročko), Pažák (Veselovský), Kerekeš (Pažák), Pažák (Talarovič), Halás (Kročko), Veselovský ( - )

Zostava: Palko (G) / od 21. min. Turek (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Ujhelyi - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Talarovič - Čonka - Kročko - Halás, Németh - Sajko - Daru

Vyjadrenie po zápase (Samuel Kerekeš #28): Začali sme dosť zle, akoby sme boli ospalí a nechcelo sa nám, čo sa ukázalo v prvej tretine. V druhej to bolo už lepšie, keďže skončila remízou, ale v tretej sme sa začali na ihrisku lepšie pohybovať a prihrávať si ako sme mali, a tak sa nám to podarilo otočiť. Mohli sme vyhrať aj v riadnom hracom čase nebyť našej odfláknutej prvej tretiny.

O dva týždne vycestujeme na prvé zápasy u súperov, keď sa najprv predstavíme na pôde Hurikánu Bratislava (18.10.2014 o 16:00) a o deň neskôr budeme bojovať o body s nováčikom Lido Bratislava (19.10.2014 o 14:00). Pevne veríme, že všetci hráči budú zdravotne v poriadku a na západ budeme cestovať v najsilnejšej zostave. Divákom ďakujeme za podporu a o dva týždne nám držte palce na zápasoch v Bratislave.