Bitka pod hradom Matúša Čáka nám priniesla iba polovičnú korisť

M-Šport Salming Team Trenčín vs. ATU Košice 6:9 /2:3, 0:4, 4:2/

Trenčiansky trip pre nás znamenal veľkú výzvu zabojovať o úplný tabuľkový top, na ktorom sme sa na základe víkendových súbojov mohli ocitnúť a odpichnúť sa tak z tretej pozície. Pod hrad Matúša Čáka sme vycestovali takmer v plnej sile, aj keď sa jednotlivé kúsky tímovej skladačky ešte postupne dopĺňajú. V prvom súboji sme čelili „Matejkovcom“ zo Salmingu a už od prvých minút sme sa snažili o plný bodový zisk. Gólový účet stretnutia sme otvorili vďaka Veselovského nahodenej strele, ktorú si obrana domácich nešťastne zrazila až do siete, (0:1). Domácim sa podarilo vyrovnať, ale Pelegrin nás presnou strelou z hranice malého bránkoviska dostal opäť do vedenia, (1:2). Súperovi sa síce opäť podarilo dotiahnuť, ale dve sekundy pred sirénou nás vo vlastnom oslabení dostal na koňa Szabo, (2:3). V druhej tretine sme ovládli hru a sériou štyroch strelených gólov sme sa vďaka Halásovi, Szabovi, KerekešoviČonkovi dostali už do päťgólového trháku, (2:7). Posledné dejstvo prinieslo ešte šesť gólov, keď sa z našich radov presadil obranca Šefčík a taktiež sa ujala aj presilovková strela Veselovského, aby M-Šport následne využil našu záverečnú nekoncentrovanosť a kozmeticky upravil výsledok stretnutia na konečných (6:9).

Góly & asistencie: vlastný gól, Pelegrin ( - ), Szabo (Halás), Halás (Szabo), Szabo (Halás), Kerekeš (Pelegrin), Čonka ( - ), Šefčík (Kročko), vlastný gól

Zostava: Turek (G) / od 34. min. Palko (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Pelegrin - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Kročko - Ujhelyi - Chudina - Čonka, Ferenc - Szabo - Halás

Vyjadrenie po zápase (M-Šport Salming Team Trenčín): „Košické ATU bolo zatiaľ to najlepšie proti čomu musel M-Šport v sezóne čeliť. Mladí ATU-čkári boli pohyblivejší, na veľkej ploche dobre kombinovali a vytvorili si tak množstvo šancí na ohrozenie domácej svätyne. Výhra Košíc v Trenčíne bola zaslúžená.“

ŠK 1.FBC Trenčín vs. ATU Košice 9:4 /3:2, 2:2, 4:0/

Repríza minuloročného štvrťfinále playoff prilákala do trenčianskej haly početný zástup divákov a na naše prekvapenie aj náš košický fanklub, ktorý tvoria prevažne juniori ATU Košice. Už od úvodného buly sa na palubovke iskrilo a emócie pracovali na plné obrátky. Do vedenia sme sa dostali ďalekonosnou strelou Kročka, ktorá prepadla za chrbát domáceho gólmana, (0:1). Domácemu tímu sa podarilo nájsť dokonalú odpoveď, keď sa dvoma rýchlymi gólmi dostali do vedenia, (2:1). Odpoveď na seba nenechala dlho čakať a po rýchlej kombinácii na jeden dotyk zakončil akciu gólovou strelou Pelegrin, (2:2). V samotnom závere dokázalo 1.FBC predsa len nájsť dostatok síl, aby tretinu zakončilo jednogólovým vedením, (3:2). Nástup do druhého dejstva sme mali skutočne excelentný, keď sa najprv zblízka presadil Ferenc a o necelú minútu zakončil rýchly brejk strelou pod brvno Pažák, (3:4). Vo chvíľach, keď sme na ihrisku dominovali prišli na rad zbytočné vylúčenia, ktoré súper dokázal potrestať a zrazu sa karta obrátila, (5:4). Do poslednej dvadsaťminútovky sme vstúpili pomerne vlažne a to bola voda na mlyn pre domácich, ktorí využili naše poľavenie a dvoma zlepenými gólmi sa dokázali gólovo odpútať, (7:4). Namiesto zvýšeného tlaku nasledovalo ďalšie zbytočné vylúčenie, ktoré bolo opäť potrestané a v konečnom dôsledku práve nedisciplinovanosť a strata koncentrácie z úvodu tretej tretiny nás pripravili o body, (8:4). Posledných 10 minút sme v dvoch lajnách išli do absolútneho vabanku, ktorý však svoje ovocie nepriniesol, ale práve naopak ešte sme poslednýkrát inkasovali, (9:4). Nás však viac ako samotná prehra a strata dôležitých bodov mrzí fakt, že sme v závere stretnutia prišli o dôležitého obrancu Veselovského, ktorý utrpel zranenie kolena.

Góly & asistencie: Kročko (Čonka), Pelegrin (Kerekeš), Ferenc (Halás), Pažák (Pelegrin)

Zostava: Turek (G) - Veselovský - Dudovič (C) - Pelegrin - Kerekeš - Pažák, Šefčík - Kročko - Ujhelyi - Chudina - Čonka, Ferenc - Szabo - Halás, Palko (G)

Vyjadrenie po zápase (ŠK 1.FBC Trenčín): „Diváci videli v súboji druhého s tretím tímom rýchly a tvrdý florbal, na ihrisku sa veľakrát iskrilo. Hostia zanechali v Trenčíne dobrý dojem, ale body ostali pod hradom Matúša Čáka.“

V prvom rade sa chceme poďakovať fanklubu ATU Košice, ktorý za nami vycestoval do Trenčína, aby nás podporil v boji o extraligové body proti ŠK 1.FBC Trenčín. Nás predovšetkým mrzí, že sme ich nedokázali potešiť a z Trenčína si odvážame iba polovičný bodový zisk po výhre nad M-Šport Salming Team Trenčín. Samozrejme viac ako strata bodov je pre nás strata obrancu Veselovského na dobu neurčitú. O prvej polovici sezóny 2014/2015SALMING Extralige vám v priebehu týždňa prinesieme samostatný článok, v ktorom vás budeme o všetkom dôležitom informovať.